Jak szukać ekipy do montażu drewnianej podłogi

Jak szukać ekipy do montażu drewnianej podłogi

Mężczyzna montuje podłogę

Każdy, komu marzy się drewniana podłoga z pewnością zastanawia się nad tym, czy warto inwestować w ekipę montażową. Mimo, że „położenie drewnianej podłogi” brzmi nieskomplikowanie, w rzeczywistości jest to proces, który wymaga godzin praktyki, znajomości narzędzi i specjalistycznej chemii.

Zdecydowanie odradzamy więc ryzykowny montaż podłogi na własną rękę – może się to wiązać z wieloma konsekwencjami, w tym utratą gwarancji producenta desek. Często  bowiem okazuje się, że błąd, który popełniłeś z niewiedzy, jest czynnikiem warunkującym niewłaściwe działanie kleju, drewna, impregnatu itd. Piękne, naturalne drewno jest zbyt cenne, żeby ryzykować jego stratę przez własny błąd.

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie ekipy, która zrobi to za nas i dzięki której przy montażu w pakiecie otrzymamy gwarancję, że stąpamy po pewnym gruncie. Jak jednak znaleźć odpowiednią ekipę montażową?  Oto kilka istotnych spraw, na które należy zwrócić uwagę.

 

Producent i monter drewnianej podłogi w jednym

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na sprawdzoną ekipę instalacyjną jest wynajęcie ekipy producenta lub sprzedawcy wybranej podłogi. Pracują tam wykwalifikowani specjaliści, którzy świetnie znają specyfikę dokładnie tej podłogi, którą zamówiłeś. Ponadto ekipy takie oferują zwykle kompleksowe usługi nie tylko w zakresie montażu ale także doboru odpowiedniego typu i gatunku drewna oraz wszelkich niezbędnych elementów.

Zatrudnienie ekipy montażowej „w komplecie” z podłogą daje też zwykle prawo do reklamacji z tytułu rękojmi, ponieważ bardzo często wymogiem jej dochodzenia jest wcześniejsza instalacja podłogi jedynie przez wykwalifikowaną ekipę.

Ekspert zna odpowiedź

Przed ostatecznym wyborem ekipy warto zadać jej przedstawicielowi wszelkie pytania związane z instalacją podłogi, które chodzą nam po głowie. Prawdziwi eksperci w dziedzinie produkcji i montażu podłóg drewnianych z pewnością odpowiedzą na każde z nich.

Niektóre firmy chętnie się z Tobą umówią, żeby sprawdzić i wyjaśnić wszystko na miejscu – w miejscu, gdzie ma być zamontowana podłoga – tak właśnie działamy w Kolibri.

 

Ekspert zadaje pytania

Profesjonalna ekipa monterska zadaje także wiele bardzo szczegółowych pytań związanych z miejscem, w którym podłoga ma zostać położona.

Nie wahaj się na nie odpowiadać – im więcej pytań usłyszysz tym lepiej. Będzie to bowiem oznaczało, że ekipa, z którą masz do czynienia, wie, co robi i zamierza jak najlepiej przygotować się do montażu Twojej podłogi.

 

Zobacz zainstalowane podłogi

Dobra ekipa monterska powinna udostępnić Ci zdjęcia swoich realizacji. Przykładowe podłogi powinieneś bez problemu znaleźć na ich stronie internetowej. Jeżeli nie są dostępne na jej stronie internetowej koniecznie poproś o przesłanie ich mailem.

Będą one dla Ciebie gwarancją jakości, a także potwierdzeniem solidnie wykonanej pracy. jednak same zdjęcia to nie wszystko. Powinny je także potwierdzać…

 

Klienci zadowoleni z montażu drewnianej podłogi

Oprócz zapytania znajomych o godną zaufania ekipę monterską, na stronie jej internetowej warto znaleźć podstronę poświęconą opiniom klientów. Jeśli takiej brakuje możesz także zajrzeć na Facebooka i sprawdzić jak ludzie oceniają daną firmę.

Pamiętaj, że nie wszystkie oceny są miarodajne, ale patrząc na ogół odczuć klientów zwykle będziesz w stanie zorientować się w jakości usług świadczonych przez wybraną ekipę.

 

Zdobądź wiedzę

Warto także sprawdzić czy firma, do której usług się przychylamy, prowadzi własnego bloga firmowego. Możemy bowiem dowiedzieć się z niego bardzo wiele o ekipie, z którą będziemy mieli do czynienia.

Dobrze jest przeczytać kilka artykułów i zorientować się, jak ekipa monterska traktuje klientów, czy zachowuje czystość na miejscu pracy lub jakich używa materiałów i narzędzi.

Wszystkie powyższe działania pozwolą Ci na zorientowanie się, czy rzeczywiście masz do czynienia z prawdziwymi, sprawdzonymi fachowcami, którzy znają się na rzeczy. Mamy nadzieję, że teraz bez problemu znajdziesz idealną ekipę monterską dla swojej nowej podłogi.

 

Podziel się z innymi
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *