Ile trwa montaż podłogi – etapy i czas procesu instalacji

Ile trwa montaż podłogi – etapy i czas procesu instalacji

Instalacja drewnianej podłogi

Gdy w Twojej głowie pojawia się pierwsza myśl o pięknej, naturalnej podłodze z prawdziwego drewna, z pewnością ciekaw jesteś, jak wygląda cały proces od jej zamówienia do momentu, kiedy będzie gotowa do użytku w Twoim domu.

Złożenie zamówienia na drewnianą podłogę

To etap wieńczący rozmowy z ekspertem, dotyczące tego, jaka podłoga będzie najlepsza dla Ciebie i Twojego domu. Tutaj bierzemy pod uwagę gatunek i selekcję drewna, rodzaj i szerokość deski oraz kolor i rodzaj wykończenia.  Jeżeli to jest już ustalone, pozostaje Ci tylko podpisać zamówienie i wpłacić zaliczkę. W tym momencie nasza fabryka rozpoczyna pracę nad Twoją podłogą (w Kolibri podłogi są produkowane pod konkretne zamówienie, więc nie leżą miesiącami na magazynie).

 

Produkcja drewnianej podłogi

Co ciekawe tak naprawdę produkcja podłogi rozpoczyna się już dużo, dużo wcześniej zanim wpłynie Twoje zamówienie. Pierwszy etap to przygotowania materiału. A tu najważniejsze i najbardziej długotrwałe jest suszenia drewna. Przy naszym zakładzie produkcyjnym drewno suszy się w na wolnym powietrzu przez około 2 lata (!) zanim wjedzie do suszarni. Dzięki temu, że przez taki długi okres  drewno jest suszone naturalnie, nasze podłogi są stabilne podczas użytkowania.

Po wysuszeniu materiału drewno jest cięte na odpowiedni rozmiar, a w przypadku podłóg warstwowych – klejone. W specjalistycznych maszynach wycinane są pióro i wpust, faza, szlifowana lub szczotkowana powierzchnia. Zwięczeniem tego procesu jest barwienie i impregnacja olejowoskiem. Etap produkcyjny pod dane zamówienie najczęściej trwa około 6 tygodni.

Czas na montaż

Na tym etapie nasza lub wybrana przez Ciebie ekipa monterska przyjeżdża z gotowymi deskami do Twojego domu i rozpoczynają montaż podłogi.

W zależności od ilości podłogi montaż może zająć ekipie od jednego do kilku dni. Dlaczego tak krótko?

Wszystko dzięki temu, że deski są wykańczane już na etapie produkcyjnym, gdzie są szlifowane i pokrywane impregnatem w postaci olejowosku. Dzięki tym zabiegom Twoja podłoga zaraz po montażu nadaje się do użytku. Nie musisz czekać na cyklinowanie czy lakierowanie – w Kolibri koniec montażu oznacza podłogę, która jest już gotowa. Jedyne na co trzeba poczekać, to wyschnięcie i utwardzenie kleju, co zajmuje zwykle do 24 godz.

Ze względu na opisaną wyżej technikę przygotowania desek, zaraz po wyschnięciu kleju możesz już wykonać pierwszy krok na swojej nowej podłodze. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby razem z pierwszym krokiem wprowadzić do pomieszczenia meble i już kolejnego dnia cieszyć się nową podłogą.

 

Jak widzisz, okres, w którym Twoja podłoga zamówiona w Kolibri będzie gotowa, jest nadzwyczajnie krótki. Wszystko to za sprawą dobrze zorganizowanego systemu zamówień oraz wykwalifikowanych ekspertów i ekipy monterskiej. Dodatkowo deski zamawiane w Kolibri, jeszcze przed instalacją, same w sobie są już gotowe do używania.

Zamówienia w Kolibri realizujemy zawsze w kolejności zgłoszeń. Jeśli szukasz drewnianej podłogi, zadzwoń lub napisz do nas już teraz.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy dostarcza Ci próbki podłóg oraz chętnie doradzą przy wyborze. Zapraszamy do kontaktu – ostateczną decyzję podejmiesz później, gdy zobaczysz, co Ci zaproponujemy.

 

Podziel się z innymi
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *