Podłoga do pokoju dziecka – dlaczego warto wybrać drewnianą

Podłoga do pokoju dziecka – dlaczego warto wybrać drewnianą

Drewniana podłoga po pokoju dziecięcego

Podczas planowania i urządzania nowego miejsca, oprócz kwestii praktycznych i finansowych przywiązujemy szczególną uwagę do bezpieczeństwa i jakości życia naszych bliskich. Zwłaszcza jeśli chodzi o najmłodszych, którzy do prawidłowego rozwoju potrzebują twardo stąpać po ziemi. Dlaczego drewniana podłoga będzie Waszym najlepszym wyborem? Spieszymy z wyjaśnieniem!

W tym przypadku istnieje wiele rozwiązań, nad którymi zastanawiają się rodzice. Rozważają oni zarówno zakup puszystej wykładziny, jak i panele laminowane.. Mimo że na pierwszy rzut oka powyższe pomysły wydają się mieć sens, w gruncie rzeczy istnieją przeciwwskazania co do ich wyboru. Jest bowiem jeden surowiec, który bije je na głowę. To drewno.

Nietoksyczny impregnat

Podłogi produkowane przez Kolibri są najczęściej uszlachetnione olejowoskiem. Oznacza to, że każda deska pokryta jest mieszanką olejów i wosków organicznego pochodzenia. To ten sam impregnat, którego używa się do produkcji drewnianych zabawek dla dzieci – jest aż tak bezpieczny!

W porównaniu do sztucznego lakieru składającego się z samej chemii w przypadku podłóg lakierowanych lub laminatu naprasowanego na panele, podłogi tworzone przez Kolibri pozwalają wykluczyć kontakt dziecka ze wszelkimi sztucznymi odczynnikami.

Naturalne drewno

Skoro jesteśmy przy naturze, warto wspomnieć, że dziecko najpewniej będzie się czuło ucząc się chodzić po twardym i gładkim podłożu. Niezależnie od wyboru, decydując się na podłogę wykonaną z deski litej czy warstwowej, zapewniacie mu prawidłowy i bezpiczeny rozwój.

Dzięki ciekawej i indywidualnej dla każdego kawałka drewna strukturze, typowej dla rodzaju zastosowanego gatunku oraz jego usłojeniu, dziecko nieustannie odkrywa coraz nowe kształty i kolory. Ponadto gładka struktura drewna zaimpregnowanego olejowoskiem gwarantuje przyjemny dotyk, na którym zależy każdemu opiekunowi dwóch małych stópek.

Bezpieczna pielęgnacja i szybkie sprzątanie

Jak wspomnieliśmy na początku, wybierając posadzkę do pokoju naszej pociechy kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem. Dlatego właśnie do pokoju dziecka nie należy wybierać wykładzin ani dywanów. Są one trudne w utrzymaniu czystości oraz bardzo często powodują liczne przetarcia na delikatnej skórze malucha. I bądźmy szczerzy –  są one największym składowiskiem kurzu i roztoczy w całym domu.

Decydując się na podłogę z prawdziwego drewna zapobiegniecie takim problemom. Podłoga zabezpieczona olejowoskiem jest bowiem materiałem elektrycznie obojętnym, dzięki czemu nie przyciąga kurzu i nie elektryzuje się. Dodatkowo drewniane podłogi są łatwe w sprzątaniu i przez cały czas jonizują powietrze, co może się okazać istotne, szczególnie dla alergików.

Także sprzątanie podłogi wykonanej z drewna jest szybkie i proste. Wystarczy ją odkurzyć i przetrzeć wilgotną ścierką, a w razie widocznych niedoborów olejowosku, zadbać o jego uzupełnienie. Więcej o pielęgnacji podłogi olejowoskowanej możecie przeczytać tutaj.

Cicho i ciepło

Podłoga drewniana zapewnia także nadzwyczajną izolację termiczną i akustyczną. Wszystko to ze względu na specyficzne właściwości naturalnego materiału jakim jest drewno, którego pory pochłaniają znaczną część hałasu oraz sprawiają, że drewno pracuje. Dla jednych to wada dla drugich zaleta. Jeśli jednak zależy Wam na ogrzewaniu podłogowym, powinniście wybrać drewno warstwowe.

Podłoga drewniana to jedyna słuszna posadzka do dziecięcego pokoju. Jej bezpieczeństwo oraz wpływ na zdrowie dyskwalifikują pozostałe możliwości, które biorą pod uwagę współcześni rodzice. Ponadto jest ona najbardziej opłacalnym podłożem w jakie możemy obecnie zainwestować.

Jeśli nie jesteście pewni, czy dane drewno będzie odpowiednie na podłogę dla Waszej pociechy, zawsze możecie się z nami skontaktować. Chętnie doradzimy i wspólnie z Wami położymy w Waszym domu najlepszą podłogę pod słońcem.

Podziel się z innymi
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 komentarz

  1. Ja sobie cenię drewnianą podłogę. Zdecydowanie u dzieci się sprawdza. Chociaż miałam duże obawy, bo to koszt nie mały, a dzieciaki mają różne pomysły, ale przetrwała 5 lat to przetrwa i kolejne. A pielęgnacja jest cudowna i bezproblemowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *