Jak wykończyć mieszkanie – czyli drewniane dodatki w Twoim domu

Jak wykończyć mieszkanie – czyli drewniane dodatki w Twoim domu

Dom dla każdego jest miejscem, w którym czuje się bezpiecznie, do którego zawsze może wracać, i które zawsze jest dla niego. Właśnie dlatego urządzając swojego miejsce z drewnianą podłogą powinniśmy zadbać o to, by elementy jego wystroju były spójne i współgrając, tworzyły wokół nas przytulną i ciepłą atmosferę.

 

Dążymy do natury

Dodatki wykonane z drewna ze względu na swoje pochodzenie są materiałami niezwykle uniwersalnymi. Ich naturalny charakter sprawia bowiem, że nadają się do niemal każdego pomieszczenia. Nie kolidują one z wystrojem oldschoolowym ani nowoczesnym, stylizowanym ani minimalistycznym. Idealnie komponują się nawet z ze szkłem, betonem, cegłą oraz tworzywami sztucznymi. Drewno w pokoju dziecięcym? Żaden problem. Takie samo w eleganckim i poważnym gabinecie? Proszę bardzo!

 

Nawet w łazience!

Łazienka oprócz miejsca relaksu kojarzy się nam, słusznie, z wilgocią, która mogłaby zniszczyć drewno. Nie ma jednak przeciwwskazań wobec zastosowania w niej drewnianego wykończenia i ozdobnych elementów, a nawet podłogi. Istnieje bowiem wiele gatunków drewna, które cechują się nadzwyczajną odpornością na wchłanianie wody.

O ile na drobne dodatki można wybrać najpopularniejsze w Polsce drewno pochodzące z dębu, o tyle na posadzkę wykorzystuje się częściej drewno pochodzenia egzotycznego takie jak teak indonezyjski, merbau, ipe lapacho czy jatoba. W miejscach kontaktu drewna z wodą, np. na obudowę wanny lub blat pod zlewem polecamy teak jako najbardziej odporne na wilgoć. Każde z nich ma specyficzne dla siebie właściwości, a ze wszystkich tych gatunków wykonujemy w KOLIBRI całe podłogi.

 

Dlaczego drewno?

Naturalność drewnianych dodatków sprawia, że są one nieinwazyjne i cieszą oraz uspokajają ludzkie oczy. Nasza cywilizacja od dawna używała drewna do najróżniejszych czynności. Bardzo często miało ono wręcz kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, a nawet życia całego plemienia bądź osady. Nic więc dziwnego, że czujemy się dobrze i bezpiecznie oraz odpoczywamy w otoczeniu drewna.

 

Dla wielu osób drewniane elementy podkreślają także finalizację aranżacji własnego miejsca. Nieważne, czy jest ono utrzymane w eleganckim i szykownym stylu czy może urządzone na współczesny, minimalistyczny sposób. Dodatki wykonane z drewna nadają wnętrzu szlachetności i sprawiają, że nabiera ono charakteru skończonego dzieła.

 

Małe, większe, największe

Drewniane dodatki w Twoim domu zawsze sprawdzą się również w roli elementów przenoszących akcent z cięższych konstrukcji i projektów na kojącą strukturę i naturalną fakturę drewna. W zależności od natężenia i przewagi jednych elementów nad drugimi, oprócz typowych, niewielkich dodatków takich jak ramki, doniczki, podkładki pod kubki, zegary czy tace, Twoje mieszkanie może potrzebować potężniejszych naturalnych akcentów.

 

Warto wtedy zainteresować się drewnianymi wieszakami, żyrandolami, poręczami lub rzeźbami oraz figurami, które nadadzą miejscu indywidualnego charakteru i ocieplą jego przestrzeń. Czasem jednak nie potrzebujemy jedynie niewielkich drewnianych akcentów, ale czujemy potrzebę wprowadzenia do domu jeszcze więcej natury. Z rozwiązaniem przychodzą więc drewniane schody, wykończenia ścian, zabudowa kuchenna, a także prawdziwe drewniane, potężne meble.

 

Jak widać, możliwości jest wiele. Aby odpowiednio dobrać drewniane dodatki warto nawiązać współpracę ze specjalizującym się w drewnie projektantem, który pomoże dobrać dodatki i dopasować wszystkie elementy wykończenia naszego domu.

 

Skąd brać pomysły?

Jeśli brakuje Ci inspiracji i szukasz pomysłu na wykończenie swojego mieszkania drewnianymi dodatkami, znajdziesz go na naszym fanpage’u na Facebooku. Prezentujemy tam ciekawe i nowoczesne, designerskie rozwiązania, które z pewnością pomogą Ci dokonać odpowiedniej decyzji i rozpalą jeszcze bardziej Twoją miłość do drewna.

Podziel się z innymi
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

1 komentarz

  1. Ja zawsze szukam inspiracji w sieci 🙂 Tam jest tego najwięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *