Jak sprawdzić, czy podłoga pasuje do mojego domu?

Jak sprawdzić, czy podłoga pasuje do mojego domu?

Idealna drewniana podłoga dla Twojego domu

Podczas wyboru nowej podłogi do naszego domu mierzymy się z wieloma dylematami. Zastanawiamy się nad gatunkiem drewna, selekcją czy typem deski. Jak dokonać wyboru, którego nie będziemy później żałować?

 

Podczas problemów z wyborem naturalnie sięgamy do bazy wiedzy. Jako firma specjalizująca się w tworzeniu oraz instalacji podłóg i schodów drewnianych wiemy o nich wszystko. Właśnie dlatego dzielimy się tą wiedzą na naszym Blogu Kolibri.

Poruszamy tam zarówno tematy dotyczące kolorystyki drewna, jego sposobu układania, konserwacji podłóg, jak także kwestii finansowych oraz porównań z innymi dostępnymi na rynku materiałami i produktami.

 

Gatunek drewna

Skoro zastanawiacie się, czy dana podłoga pasuje do Waszego domu, na pewno zainteresuje Was temat doboru odpowiedniego gatunku drewna. W Kolibri mamy bowiem do wyboru deski pochodzenia rodzimego takie jak dąb czy jesion, ale także drewno egzotyczne np. Teak indonezyjski lub Merbau. Każde z nich charakteryzuje się nieco innymi właściwościami, nie tylko wizualnymi, ale także – w szczególności – technicznymi.

 

Typ deski

Warto również zainteresować się odpowiednim typem drewna – deską litą lub warstwową. Deski podłogowe są bowiem wrażliwe na atmosferę i panujące w pomieszczeniu warunki, co sprawia, że ich typ powinien być dobrze przemyślany i dostosowany do miejsca, w którym podłoga ma się znajdować.

 

Odcień drewnianej podłogi

Innym istotnym czynnikiem jest także odcień podłogi. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że powinien on po prostu pasować do otoczenia, koloru mebli i ścian Waszego wnętrza.

Jednak to nie wszystkie czynniki określające, czy lepiej sprawdzi się podłoga jasna czy ciemna. Zasady tego doboru są podobne do wielu praw panujących w modzie. Więcej o nich dowiecie się z tekstu o trzech zasadach wyboru odcienia podłogi.

Często jednak zdarza się, że klienci, mimo przeczytanych artykułów i dużej dawki przyswojonej wiedzy, nadal nie są pewni jak podłoga będzie wyglądała w ich domu. Na to także mamy sposób.

 

Aranżator wnętrz Kolibri

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wybrana podłoga będzie prezentować się u Was, już teraz możecie skorzystać z naszego automatycznego asystenta wyboru podłogi.

Wiecie, że jasne podłogi powiększają pomieszczenia, ale nie potraficie wyobrazić sobie Waszego domu z taką podłogą? Nie musicie się już dłużej zastanawiać! Wybierzcie pokój odpowiadający stylistyce i kolorom Waszego wnętrza i jednym kliknięciem zmieniajcie jego podłogę.

Wystarczy, że wejdziecie na stronę http://kolibripodlogi.pl/aranzator-podlogi/ i wybierzecie odpowiedni pokój oraz dopasujecie do niego drewnianą posadzkę. Nic prostszego!

 

Jeśli jesteście przekonani do zakupu drewnianej podłogi i pomimo przeczytania artykułu macie problem z wyborem, skontaktujcie się z nami. Chętnie pomożemy Wam wybrać najlepszą podłogę do Waszego domu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nawet najlepsza wizualizacja nie odda piękna naturalnego drewna w swojej okazałości na żywo. Dlatego z chęcią umówimy się i pokażemy Wam nasze podłogi, abyście mogli na własne oczy ocenić ich właściwości.

Nasi specjaliści doradzą zarówno przy wyborze koloru, rodzaju i gatunku, jak także wybiorą typ deski niezbędny w przypadku chęci instalacji ogrzewania podłogowego, również jeśli chodzi o podłogi w kuchni czy łazience. Zapraszamy!

Podziel się z innymi
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *