3 zasady wyboru – podłoga jasna czy ciemna

3 zasady wyboru – podłoga jasna czy ciemna

Podłoga jasna czy ciemna, to oczywiście kwestia gustu. I to pierwszy podstawowy czynnik – żeby podłoga Ci się podobała :).

Poza tym warto zwrócić uwagę na efekt, jaki we wnętrzu dają jasne i ciemne kolory.

W tym temacie zasada jest taka sama jak w modzie.

Ciemne ubrania sprawiają, że wyglądamy szczuplej, a jasne mogą nam dodać nieco ciała. I analogicznie – jasna podłoga optycznie powiększa pomieszczenie i daje wrażenie przestronności. Dzieje się tak dlatego, że jasne kolory odbijają światło. Z kolei ciemne kolory pochłaniają światło i to sprawia, że pomieszczenie wydaje się mniejsze niż jest w rzeczywistości.

Dlatego przy decyzji o odcieniu podłogi, oprócz tego, co się podoba, warto zwrócić uwagę również na:

2) wielkość pomieszczenia,

oraz

3) nasłonecznienie, czyli ilość naturalnego światła, jaka się do niego dostaje.

Określając nasłonecznienie warto wziąć pod uwagę przede wszystkim ilość i wielkość okien oraz kierunek stron świata, na który wychodzą. Poza tym ważna jest wysokość mieszkania oraz to, czy za oknami są inne budynki lub drzewa, które mogą przysłaniać słońce.

Jeśli w Twoim domu są małe pomieszczenia, możesz je optycznie powiększyć jasną podłogą. Szczególnie jasne barwy w chłodnej tonacji dają wrażenie większej przestrzeni. Ale jeśli do pomieszczenia dostaje się mało światła, np. okna wychodzą na wschód lub północ, a zależy Ci, by je nieco rozjaśnić, to polecam podłogę jasną w tonacji ciepłej.

Na otwartych przestrzeniach i w dużych pokojach bez uszczerbku dla poczucia przestrzeni można położyć ciemną podłogę. Dodatkowo, duży pokój dzięki ciemnej podłodze w ciepłym odcieniu będzie sprawiał wrażenie przytulnego mimo dużej przestrzeni.

W Kolibri Podłogi masz do wyboru mnóstwo kolorów – zarówno odcieni jasnych jak i ciemnych. W obu paletach znajdziesz kolory ciepłe i chłodne, które z łatwością dopasujesz do charakteru, jaki chcesz stworzyć w swoim domu. Kolory obejrzysz na stronie http://kolibripodlogi.pl/kolory-podlog/, ale najlepiej je zobaczyć na żywo.
Umów się na spotkanie, przyjedziemy na miejsce, żebyś kolory zobaczył w pomieszczeniu, w którym podłoga zostanie zamontowana. Zadzwoń 697 591 465 lub napisz biuro@kolibripodlogi.pl .

Podziel się z innymi
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *